Apki.org – program Fundacji Media 3.0

FUNDACJA MEDIA 3.0

logoGOTOWE

Fundacja Media 3.0 jest niezależną organizacją pozarządową działającą na rzecz budowy społeczeństwa informacyjnego. Tworzymy narzędzia wpływające na partycypację obywatelską i zwiększające transparentność instytucji publicznych. Naszą misją jest także dbanie, by świat internetu był dostępny dla każdego, dlatego nie tylko przetwarzamy dane publiczne, ale także czynimy je dostępnymi i widocznymi dla każdego obywatela.
Propagujemy wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w działalności instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych, ale i sami je tworzymy. Nasze narzędzia opierające się na open data, dziennikarstwie danych, przetwarzaniu danych publicznych czy wspierające rozwój demokracji tworzymy w oparciu o najnowsze technologie. W 2014 roku we współpracy z amerykańską organizacją Sunlight Foundation stworzyliśmy pierwszą w Polsce i pierwszą tego typu w Europie aplikację mobilną Parlament. Prowadzimy także pierwszy w Polsce serwis związany z dziennikarstwem danych Datablog.pl. Równocześnie naszym celem jest zwiększanie świadomości z wykorzystywania nowych technologii zarówno przez instytucje publiczne i organizacje pozarządowe, dlatego szkolimy nie tylko przedstawicieli NGO czy studentów, ale i pracowników ministerstw i samorządów lokalnych.
Działamy na terenie Polski, jednocześnie realizujemy projekty międzynarodowe, współpracując z najważniejszymi organizacjami w Europie i na świecie.

slider1